Rok powstania:
Architektura: Kapliczka na planie prostokąta, z łukowo zamkniętą absydą i dwuspadowym dachem krytym gontem. Wzdłuż ścian biegnie pokaźny cokół. Ściany zwieńczone wielowarstwowym, ale niewydatnym gzymsem. Podobny gzyms wzdłuż krawędzi szczytu. Szczyt podkreślony goncianym okapem. W bocznych ścianach po jednym małym, łukowo zwieńczonym okienku. Wejście zwieńczone obniżonym łukiem, zamknięte drewnianymi drzwiami i okratowane. W przedniej części kalenicy drewniana sygnaturka z wieżowym daszkiem zwieńczonym prostym metalowym krzyżem.
Wnętrze: Wnętrze nakryte kolebkowym sklepieniem, podłoga wyłożona płytkami ceramicznymi. We wnęce w absydzie figura św. Jana Nepomucena. Jan w wyraźnym kontrapoście, ubrany w strój kapłana, bez stuły. Głowę zwraca w prawo, patrząc na krzyż trzymany w prawej ręce. Pod krzyżem widoczna palma. Dawniej trzymał palmę w opuszczonej lewej ręce.
Otoczenie: Kapliczka stoi przy ulicy, w linii ogrodzenia posesji. Po kolejnym remoncie drogi znalazła się znacznie poniżej jej obecnego poziomu. Do kapliczki prowadzą schodki.
Uwagi:
Stan: Dobry.